Річний тариф на газ: українцям розповіли важливі нюанси

Багатьох українських споживачів цікавить, які ціни будуть встановлені в річному тарифі на газ, а також терміни дії, умови підключення та зміни постачальника. Крім того, громадяни пільгових категорій хвилюються, що ж буде з субсидіями при зміні постачальника і тарифу на газ?

Річний тариф на газ: українцям розповіли важливі нюанси - today.ua

До 25 квітня 2021 року всі постачальники газу в Україні зобов'язані оприлюднити вартість кубометра блакитного палива в річному фіксованому тарифі на газ. З 1 травня новий вид тарифікації вступить в силу. Дія річного тарифу на газ буде тривати до 30 квітня 2022 року.

Річний тариф на газ буде зручний тим, що вартість кожного кубометра блакитного палива буде залишатися незмінною протягом 12 календарних місяців.

При бажанні, можна в онлайн-режимі або по телефону змінити постачальника газу, якщо його сервіс або тарифи здаються незручними або занадто високими.

Річний тариф на газ: українцям розповіли важливі нюанси Субсидія при цьому зберігається, громадяни пільгових категорій, повинні будуть розраховуватися за газ до 25 числа кожного місяця, щоб не втратити право на допомогу від держави.

На фіксований річний тариф на газ з 1 травня поточного року в автоматичному режимі переведуть всіх українських споживачів. Повернутися на місячну тарифікацію або будь-який інший пакет послуг українці зможуть за своїм бажанням, однак, важливо пам'ятати, що в місячних тарифах ціни на газ можуть значно змінюватися в залежності від кон'юнктури ринку. Назад, з місячного на річний тариф постачальник може вже не погодитися перевести абонента, тому слід кілька разів подумати, перш ніж вибирати тип тарифікації.

Експерти дали свою оцінку щодо того, який тариф буде вигіднішим для українських споживачів - місячний або річний. Як прийняти правильне рішення?