Українцям розповіли, коли ціни на сигарети виростуть майже вдвічі

В Україні вже відомі дати підвищення цін на сигарети. Зростання вартості на тютюнову продукцію буде здійснено в два етапи, що в кінцевому підсумку рівень подорожчання складе в середньому на 30 гривень за пачку.

Українцям розповіли, коли ціни на сигарети виростуть майже вдвічі - today.ua

Підвищення акцизних зборів на тютюнові вироби - це один з пунктів угоди "Про Асоціацію з ЄС". Згідно з цим документом, щорічно Україна зобов'язується підвищувати акциз на сигарети в середньому на 20 відсотків.

У січні 2022 року очікується, що вартість сигарет, після збільшення суми акцизної ставки, виросте на 8 гривень. Українцям доведеться витрачати всього лише за одну пачку сигарет мінімум 50 гривень.

На початку 2023 року акциз на тютюнові вироби виросте знову на 20 відсотків. Тоді вартість пачки сигарет зросте більш ніж на 20 гривень у порівнянні з цінами в поточному році. Українцям розповіли, коли ціни на сигарети виростуть майже вдвічі

"Ми взяли на себе певні зобов'язання, ми повинні привести ціни на сигарети у відповідність з рівнем, який на сьогоднішній день є в Європі", - розповів економічний експерт Максим Праздіков.

Нагадаємо, раніше українцям пояснили, чому в країні різко подорожчає алкоголь. Уникнути підвищення цін на спиртні напої не вдасться.