Українцям розповіли, коли ціни на олію знизяться до прийнятного рівня

Ціни на олію в Україні стрімко зросли з 30-35 до 60 гривень за пляшку. Виробники можуть знизити вартість популярного продукту, але за однієї умови.

Українцям розповіли, коли ціни на олію знизяться до прийнятного рівня - today.ua

В українській асоціації "Укроліяпром" заявили, що за певних обставин ціни на олію в Україні можуть повернутися до колишніх показників (до підвищення на початку 2021 року), але тільки за умови, що хоча б на 20-30 доларів зменшиться вартість нафтопродуктів та інших видів енергоносіїв.

Ще один важливий фактор, який впливає на формування цін на соняшникову олію, це вартість біопалива.

"Наприклад, попит на біодизель сьогодні оцінюється на рівні 1600 доларів/тонна, і на його виготовлення йде близько 47 млн тонн олії. Ось ці фактори впливають на рівень цін", - пояснили в "Укроліяпром".

Українцям розповіли, коли ціни на олію знизяться до прийнятного рівня Варто зазначити, що у другій половині осені 2021 року ціни на нафту на світовому ринку впали до мінімуму на тлі різкого зниження попиту, який спостерігається через скорочення промислового виробництва під час пандемії коронавірусу.

За барель нафти марки Brent просять менше ніж 80 доларів. Проте зниження цін на олію в Україні не відбувається, більше того, експерти прогнозують, що продукт дорожчатиме до кінця 2021 року на 1,5-2% щомісяця.

Нагадаємо, ціни на олію в Україні встановили новий рекорд. Популярний продукт на ринку країни-виробника подорожчав до історичного максимуму.