Українцям розповіли, коли ціни на хліб зростуть на 25%

Українцям слід бути готовими до того, що вартість хліба зросте майже на чверть. Основна причина подорожчання найзатребуванішого продукту харчування - це, звичайно ж, зростання цін на енергоносії.

Українцям розповіли, коли ціни на хліб зростуть на 25% - today.ua

За словами президента Всеукраїнської асоціації пекарів Юрія Дученко, з початку поточного року вартість газу зросла в сім разів, а електроенергія подорожчала вдвічі. Це призвело до того, що собівартість хлібобулочних виробів зросла на 15 - 20 відсотків. З урахуванням інших складових, подорожчання хліба буде досягати від 10 до 25 відсотків.

За словами експерта, хлібопекарським підприємствам доведеться підвищувати ціни на продукцію, оскільки підвищилася вартість не тільки енергоносіїв. Подорожчали приблизно вдвічі рослинне масло і цукор, вартість пшениці за рік зросла на 27 - 29 відсотків, з 6,05 - 6,6 тисяч гривень за тонну до 7,7 - 8,5 тисяч гривень за тонну, рівень інфляції перевищив 10 відсотків. Українцям розповіли, коли ціни на хліб зростуть на 25%

"Йдеться не тільки про подорожчання електроенергії, а й подорожчання вдвічі цукру і масла, які є невід'ємною складовою хлібного виробництва. Причому це подорожчання стало наслідком не тільки підвищення світових цін, а й можливої монопольної змови постачальників. Всеукраїнське об'єднання пекарів зверталося з цього приводу в Антимонопольний комітет (АМКУ)", - розповів Юрій Дученко.

Нагадаємо, українцям повідомили, що хліб в Україні буде дорожчим за долар. Чому підвищення цін на основний продукт харчування не вдасться уникнути?