Українцям не варто сподіватися на зниження цін на продукти харчування та комунальні послуги у найближчій перспективі. Навпаки, очікується значне зростання інфляції. У цих умовах населенню доведеться якось виживати. Можливо, доведеться скористатися досвідом 90-х.
Комунальні субсидії та обіцяні продовольчі картки певною мірою полегшать життя незаможним українцям. Але це ніяк не вплине на ситуацію на ринку, не лише на українському, а й на світовому. Зростання цін на продукти харчування та енергоресурси фіксується у всіх країнах світу.
У зв’язку з цим, українським громадянам доведеться переглянути свої споживчі звички. Експерти рекомендують насамперед відмовитися від напівфабрикатів та продуктів із переробленого м'яса, риби та овочів. Набагато дешевше та корисніше купуватиме прості продукти та готуватиме самостійно. Наприклад, свіже куряче філе в магазинах коштує не більше 150 гривень за кілограм, тоді як якісні сосиски з курки коштуватимуть приблизно 200 гривень.
Якщо є накопичення у гривні, то їх краще інвестувати, щоб інфляція не з'їла левову частку грошей. Найкращі способи інвестицій – це купівля дорогоцінних металів та каміння, нерухомості чи вклади в активи компаній, упевнений голова Ради з питань іноземних інвестицій та економічного розвитку України Роман Бабицький.
Популярні зараз
Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9
Ще один варіант інвестицій – це здобуття нової професії, удосконалення навичок та умінь. Гроші, які були вкладені у навчання, повернуться завдяки збільшенню зарплати.
Усім громадянам України незалежно від рівня доходів експерти рекомендують розвивати свою фінансову грамотність. Нерідко люди просто не вміють розподіляти кошти, щоб їх вистачало на все, роблять непотрібні покупки або витрачають забагато.
Так, фахівці рекомендують відмовитися від економії на харчуванні, оскільки це в майбутньому може спричинити додаткові витрати на лікування. Не обов'язково купувати дорогу їжу, головне, щоб раціон був збалансованим та правильним. Овочі, крупи, риба, м'ясо, свіжі фрукти, зелень – це продукти, які мають бути в меню, і вони коштують набагато дешевше за шкідливі ковбасні вироби, напівфабрикати, піцу тощо.
Зменшити витрати можна, наприклад, замінивши дорогі миючі та засоби для чищення содою і оцтом, які відмінно справляються із забрудненнями на підлозі, меблів, стеклах, сантехніці.
Непогано заощадити дозволяють акції та знижки, якими часто супермаркети приваблюють покупців. Зараз не час стежити за модою, краще купувати добротний та якісний одяг, який прослужить кілька сезонів. Дорогий шоколад та солодощі можна замінити сухофрутами та горіхами. У літній сезон варто заготовляти варення та іншу консервацію, як це робили наші мами та бабусі у 90-ті роки.
Дуже корисно заздалегідь планувати бюджет, враховуючи всі обов'язкові витрати та викреслюючи витрати, без яких можна обійтися. Енергомодернізація житла та встановлення лічильників дозволять економити на оплаті комунальних послуг.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні різко подорожчали усі види овочів. На скільки зросли ціни на "борщовий набір"?