Українцям розповіли, як включити в загальний стаж період безробіття і вчасно вийти на пенсію

Вихід на пенсію і розмір щомісячних виплат цікавлять більшість громадян України, оскільки щороку вводяться все нові вимоги до трудового стажу. Українцям розповіли, як внести в стаж роки, коли роботи не було.

Українцям розповіли, як включити в загальний стаж період безробіття і вчасно вийти на пенсію - today.ua

Щоб не втратити стаж в період пошуку роботи, необхідно обов'язково, відразу після звільнення з попереднього місця працевлаштування, стати на облік в Центрі зайнятості.

Відповідно до Закону України, будь-який безробітний українець, якщо він зареєстрований в Центрі зайнятості та одержує допомогу по безробіттю, знаходиться під захистом держави. Весь період, поки йдуть виплати, буде зарахований до страхового стажу.

Також не будуть випадати з загального страхового стажу ті періоди, коли безробітний отримував матеріальну допомогу на професійну перепідготовку або проходив курси з підвищення кваліфікації. Особам, які отримали одноразову грошову допомогу на відкриття бізнесу, розраховувати на внесення даного часу до страхового стажу не варто. Українцям розповіли, як включити в загальний стаж період безробіття і вчасно вийти на пенсію У будь-якому випадку, з 1 квітня 2021 роки для виходу на пенсію за віком у людини повинно бути 28 років страхового стажу, коли до ПФУ йшли відрахування.

Нагадаємо, в Україні готується до прийняття новий закон, згідно з яким навіть нелегальні працівники матимуть право на пенсію.