Величезні рахунки за електроенергію не завжди є наслідком підвищеного споживання енергоресурсу побутовою технікою та освітлювальними приладами. Нерідко саме не вимкнені з розеток пристрої спричиняють збільшення енергоспоживання.
Щоб заощаджувати значні суми на оплаті комунальних послуг, необхідно не лише купувати побутову техніку та системи освітлення, які мають високий клас енергоефективності, а й правильно користуватися ними. Наприклад, якщо ви натиснули на пульті кнопку "Вимкнути", то це ще не означає, що ви вимкнули прилад, він переведений в режим очікування. Пристрій залишився підключеним до електромережі та продовжує споживати ресурси.
Якщо не вимкнений з розетки прилад в будинку один, то ви можете не помітити, скільки даремно витрачено електроенергії. Однак у сучасних будинках таких пристроїв сягає п'яти, іноді десяти і більше.
За місяць усі ці види побутової техніки значно збільшують суми у платіжках за світло. Відмінний варіант економії електроенергії - це вимикати з розеток електроприлади після їх використання. Крім того, можна скористатися досягненнями технічного прогресу та встановити в будинку "розумні" розетки, які можна програмувати.
"Сучасні технології допомагають підвищити комфорт проживання та одночасно – оптимізувати енерговитрати. Програмовані розетки стали невід'ємними складовими «розумного» будинку, що допомагає господарям ефективніше споживати енергоресурси та економити сімейний бюджет", – розповів директор YASNO у Києві Віктор Мельников.
Для зручності споживачів програмовані розетки можуть бути двох видів: що вбудовуються в стіну або накладні, що з'єднують звичайну розетку та побутовий прилад.
Нагадаємо, Нацбанк України попередив українців про нове підвищення тарифів на комунальні послуги. Якщо цього не зробити, то в країні знижуватиметься енергоефективність.