Українцям розповіли, як отримати перерахунок за холодні батареї та менше платити за тепло

В Україні нерідко трапляються випадки, коли будинок підключили до опалення, але у квартирі холодно. Однак наприкінці місяця надходять платіжки за опалення з повною сумою оплати в межах кількох тисяч гривень. Отримати підтвердження неякісної послуги та змусити постачальника зробити перерахунок не так просто.

Українцям розповіли, як отримати перерахунок за холодні батареї та менше платити за тепло - today.ua

Щоб зафіксувати факт неналежного надання послуги, власнику житла необхідно зібрати комісію, до якої повинні обов'язково входити представники теплопостачальної компанії, Держпродспоживслужби, а також компанії, що управляє, яка обслуговує будинок.

Насправді, за словами експертів, власнику будинку непросто зібрати таку комісію. Крім того, це забирає час, за який батареї у квартирі можуть стати гарячими, тоді довести факт, що вони були холодними взагалі неможливо.

У деяких містах України є Управління самоврядного контролю, куди можна подати скаргу на холод у квартирі, щоб отримати перерахунок за опалення. Але такі структури є не в усіх населених пунктах країни. Українцям розповіли, як отримати перерахунок за холодні батареї та менше платити за тепло Якщо після включення централізованого опалення в більшості квартир будинку тепло, а лише в деяких або в одній холодно, то для вирішення проблеми необхідно звертатися не до постачальника, а до ОСББ.

У цьому випадку розроблено спеціальну процедуру перерахунку за тепло, проте документ поки що знаходиться на етапі розгляду та затвердження.

Нагадаємо, в Україні опалювальний сезон опинився під загрозою зриву. Тепловики звинувачують Нафтогаз у неправомірних діях.