Громадяни України мають право на отримання фінансової допомоги на поховання померлого. Сума виплати залежатиме від того, до якої категорії осіб належав померлий.
Гроші на поховання можуть отримати не лише родичі померлого, а й будь-яка людина, яка взяла на себе організацію поховання. Для цього необхідно звернутися до відповідних структур з документами та написати заяву.
Якщо померлий за життя був застрахований, то до найближчого відділення Фонду соціального страхування України слід подати свідоцтво про смерть, а також заяву про виплату допомоги на поховання. Суму виплати буде встановлено Фондом соціального страхування, але вона не може бути нижчою за прожитковий мінімум.
У разі смерті пенсіонера заяву про фінансову допомогу на поховання потрібно написати у будь-якому відділенні обслуговування громадян Пенсійного фонду. З необхідних документів у заявника має бути паспорт та витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або документ, що підтверджує факт смерті. Сума виплати дорівнюватиме двомісячній пенсії, яку отримував пенсіонер на час смерті. У разі смерті безробітного необхідно звернутися до центру зайнятості, якщо він перебував на обліку. В інших випадках для отримання допомоги на поховання слід подати відповідну заяву до місцевих органів влади за останнім місцем проживання померлого.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Щоб отримати допомогу на поховання людини, яка померла на непідконтрольній території або на території, де ведуться бойові дії, необхідно підтвердити факт смерті особи шляхом звернення до суду за місцем проживання заявника. Додатково слід подати на розгляд суду докази, що підтверджують викладені заявником обставини (наприклад, письмові свідчення очевидців, фото з місця поховання), а також довідку про неможливість поновлення втрачених документів.
Нагадаємо, раніше українцям розповіли, як отримати фінансову допомогу від держави, якщо вони не мають статусу внутрішнього переселенця.