Українцям розповіли, як сплачувати внески за житло в іпотеці до скасування воєнного стану

Автор: Шевченко Лилия

Українці, котрі придбали житло в іпотеку, тимчасово можуть не сплачувати щомісячні внески. При цьому кредитори не нараховуватимуть штрафи та пені за прострочення виплат за договором кредитування.

Українцям розповіли, як сплачувати внески за житло в іпотеці до скасування воєнного стану - today.ua

В останні роки в Україні набирала обертів програма доступної іпотеки на житло. Українці укладали договори із кредиторами на купівлю житла, проте війна кардинально змінила ситуацію в країні. Громадяни не тільки не можуть сплачувати щомісячні внески з іпотеки, а й нерідко позбавляються цього нерухомого майна у зонах активних бойових дій.

Експерти зазначають, що в Україні до 26 квітня 2022 року запроваджено військовий стан на всій території країни. Це є форс-мажорною обставиною непереборної сили, що дає право сторонам договору про видачу іпотеки на житло тимчасово не виконувати умови під час дії воєнного стану та у 30-денний строк після дня його припинення чи скасування.

У зазначений період іпотекоутримувач не має права виселяти з іпотечного житла його мешканців. Проте, за словами юристів, платежі доведеться відновити протягом місяця після скасування воєнного стану в Україні. Українцям розповіли, як сплачувати внески за житло в іпотеці до скасування воєнного стану Якщо іпотечне майно знищено або пошкоджено, то експерти рекомендують звернутися письмово до іпотекодержателя та докази псування нерухомості. Відповідні дані будуть внесені до державних реєстрів після їх відкриття. У цьому випадку наберуть чинності відповідні пункти про зміну вимог до внесків, які прописані в договорі.

Популярні зараз

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні

У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам

В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо житло в іпотеці потрапило під обстріл та було знищено, але у договорі з іпотекодержателем відповідних положень немає, то необхідно керуватися умовами Закону України "Про іпотеку". У цьому законі зазначено, що іпотека припиняється у разі знищення (втрати) будівлі (споруди), що передається, якщо іпотекодавець не відновив його.

Нагадаємо, раніше в Україні вирішили понизити податки для громадян, які виплачують іпотеку.

Головне