Українцям розповіли, як зміняться тарифи на тепло і гарячу воду в новому сезоні

В Україні знято всі обмеження на поставки газу виробникам тепла. Тепер підприємства теплокомуненерго будуть самі шукати найбільш вигідні для себе пропозиції і формувати тарифи для населення.

Українцям розповіли, як зміняться тарифи на тепло і гарячу воду в новому сезоні - today.ua

Механізм публічних спеціальних обов'язків (ПСО) при поставках газу виробникам тепла припинив свою дію з 20 травня 2021. Підприємства теплокомуненерго (ТКЕ) стануть повноправними учасниками газового ринку і будуть самостійно укладати договори з постачальниками газу. Як стверджують в уряді, відмова від ПСО і інших обмежень дозволить ТКЕ модернізувати мережі, знизити втрати газу і розрахуватися із заборгованостями, які значно накопичилися за останні роки.

Відзначимо, що сукупний борг виробників електро- і теплової енергії за газ вже досяг критичного показника в 58,2 млрд гривень.

Як розповів виконавчий директор асоціації "Енергоефективні міста України" Святослав Павлюк, в Україні тривалий час ціна газу для централізованого теплопостачання була вище, ніж ціна газу для населення. Щоб змінити невідповідність, треба, уточнив Павлюк, щоб вартість тепла покривала собівартість. мінімальний заробіток і мінімальне обслуговування попередніх боргів. Газ для ТКЕ не може бути дорожче, ніж газ для населення. Українцям розповіли, як зміняться тарифи на тепло і гарячу воду в новому сезоні Таким чином, з настанням нового опалювального сезону тарифи на тепло і гарячу воду в Україні однозначно зміняться. Реалії ринку продиктують нові ціни для українських споживачів, держава при цьому не братиме участі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українці можуть залишитися без опалення і гарячої води восени 2021. За прогнозами аналітиків, вартість тепла зросте в півтора рази!