Українцям розповіли, як уникнути штрафу в 85000 гривень за отримання грошей на банківську карту

Автор: Шевченко Лилия

Українські юристи дали громадянам країни кілька рекомендацій, які дозволять уникнути сплати штрафів до 85 000 гривен за те, що на їхні банківські картки надходять певні суми грошей.

Українцям розповіли, як уникнути штрафу в 85000 гривень за отримання грошей на банківську карту - today.ua

Система фінмоніторингу може торкнутися кожного, хто, наприклад, розпродає в Інтернеті старий мотлох, або створює своїми руками і продає в соцмережах мило, свічки або солодощі.

Як пояснила адвокат Віталіна Дмітрієва, відповідна стаття в Кодексі про адміністративні правопорушення існувала завжди. Саме в цій статті і прописано накладення штрафних санкцій на громадян України, які ведуть господарську діяльність, отримують з неї доходи, але не платять податки державі. З квітня 2020 року в Україні набув чинності закон про державний фінмоніторинг, згідно з яким банки зобов'язані надавати податкову службу дані про підозрілі транзакції.

Так, стати об'єктом фінмоніторингу можуть українці, які здійснюють операції з сумою від 400 000 гривен. Також система перевірки легальності доходів може бути включена, якщо загальна сума транзакцій за місяць перевищує ваш середньомісячний дохід (дані про це клієнти банків вказують в анкеті перед відкриттям рахунку). Якщо людина протягом декількох днів або тижнів отримує невеликі суми грошей (700 - 1500 грн) від абсолютно різних людей, то це теж може включити систему фінмоніторингу.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

Соцопитування: що українці збираються робити, якщо війна затягнеться

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Якщо ви дійсно отримали дохід, і фінмоніторинг це виявив. То обов'язково надайте пояснення банку. Згідно із законодавством, задекларувати доходи українці зобов'язані до травня 2022 року. Візьміть на себе зобов'язання це зробити в зазначені терміни і сплатити податки.

Якщо банк попросив клієнта пояснити походження коштів, то адвокат рекомендує співпрацювати з банком і надати всі необхідні документи. Якщо проігнорувати вимогу фінустанови, то рахунок тут же заблокують, а інформацію банк передасть до Держфінмоніторингу. Якщо підтвердиться нелегальне отримання грошей, то справу передадуть до Податкової службу, яка може передати справу до суду. Проте, як уточнила адвокат, з моменту складання адмінпротоколу до моменту винесення рішення суду повинно пройти не більше трьох місяців. Якщо термін буде перевищено, то людина звільняється від відповідальності.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, Віталіна Дмітрієва констатувала факт, що в адміністративних протоколах дуже часто співробітники Податкової служби допускають помилки, тому важливо звертатися за допомогою до юристів, які допоможуть знайти правильний вихід із ситуації.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, в яких випадках українців штрафуватимуть до 85 000 гривень за перекази з картки на картку.