Українцям розповіли, як діяти, коли колектори вимагають борги за послуги ЖКГ

Автор: Шевченко Лилия

Постачальники газу та інших комунальних послуг в Україні почали активно користуватися допомогою колекторських фірм. Боржникам телефонують з погрозами навіть в разі невеликих заборгованостей або через несвоєчасне подання свідчень лічильника. Юристи розповіли, що робити за законом в подібних ситуаціях.

Українцям розповіли, як діяти, коли колектори вимагають борги за послуги ЖКГ - today.ua

У базу колекторів почали вносити українських споживачів, які заборгували постачальникам комунальних послуг кілька сотень гривень. Деякі в поле зору колекторських компаній потрапляють через свою забудькуватість, коли не встигли в строк передати показання лічильника. Облгази при відсутності актуальних свідчень нараховують усереднені суми до оплати, тому власники будинків і квартир можуть навіть не знати, що у них накопичився значний борг.

Варто зазначити, що в українському сегменті соцмереж стали все частіше з'являтися скарги користувачів, яким терефонують з погрозами колектори, хоча сума заборгованості іноді не досягає навіть 100 гривень.

"Комусь дзвонили з Нафтогазу з загрозою подати в суд за борг? При цьому: борг виник через неправильно передані показання лічильника оператора і за 1 місяць; розмір боргу 300 грн; на гарячій лінії Нафтогазу сказали, що можна не платити, поки просто не перерахують", - поділився чоловік на ім'я Віталій в співтоваристві "Платимо за газ менше".

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

Пентагон розкрив номенклатуру першого пакету військової допомоги Україні: чи дадуть ATACMS

У Нафтогазі розповіли, що в подібних випадках необхідно звертатися до місцевого облгазу, щоб вони змінили показання лічильника. Представники компанії підтвердили, що налагодили співпрацю з колекторськими фірмами, які "здійснюють дії, спрямовані на стягнення в досудовому порядку простроченої заборгованості за спожитий природний газ". Українцям розповіли, як діяти, коли колектори вимагають борги за послуги ЖКГ Українців просять реагувати на дзвінки та СМС з погрозами від колекторів спокійно, оскільки вони працюють тільки дистанційно і не підуть на прямий контакт з боржниками.

Крім того, до колектори діють від імені Нафтогазу і інших газових операторів України, тому повертати борги за комуналку слід виключно на розрахункові рахунки постачальників і ні в якому разі не віддавати гроші колекторам.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як пояснили юристи, згідно із законом в Україні постачальники комунальних послуг мають повне право підключати до стягнення боргів колекторів. При цьому, підтвердити заборгованість повинен суд, а про те, що до справи про повернення боргів ЖКГ підключають колекторів, споживача зобов'язані попередити.

Нагадаємо, раніше українцям розповіли, як перевірити базу боржників, щоб виявити наявність виконавчого провадження.