Українцям розповіли, що робити у разі виникнення проблем із продажем земельної ділянки

Автор: Шевченко Лилия

В Україні кілька місяців працює ринок землі, у раках якого було здійснено сотні угод із купівлі-продажу. Переважне право купувати земельну ділянку отримали орендарі, проте власники нерідко цю норму закону ігнорують.

Українцям розповіли, що робити у разі виникнення проблем із продажем земельної ділянки - today.ua

Українці скаржаться, що власники орних земель дозволяють собі продати ділянку, коли орендар її вже обробив та засіяв, але забрати врожай не може, оскільки землю продали.

Як розповіла експерт із земельних питань Українського клубу аграрного бізнесу Елліна Юрченко, навіть якщо власник вирішив продати земельну ділянку не орендарю, а іншій людині, вона зобов'язана пройти повну процедуру реалізації переважного права, розповідає.

"Вона триває два місяці. По-перше, власник повинен зареєструвати у нотаріуса свій намір продажу земельної ділянки разом із проектом договору купівлі-продажу, а нотаріус, у свою чергу, протягом трьох днів повинен належним чином повідомити орендаря про намір власника земельної ділянки продати його", – зазначила Елліна Юрченко.

Популярні зараз

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Українцям розповіли, що робити у разі виникнення проблем із продажем земельної ділянки Ексглава Держгеокадастру, співзасновник Land Club та спеціаліст із земельних питань Олександр Колотилін розповів, що у разі продажу земельної ділянки з порушенням переважного права, суб'єкт переважного права вправі пред'явити до суду позов про переведення на нього прав та обов'язків покупця.

Таким чином, якщо право на першочерговий викуп було порушено, то орендар має звернутися до суду, щоб захистити свої права та не зазнати збитків від незаконного продажу землі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Це вагома страховка від "ділків", які мають намір проводити подібні махінації, а також знак для тих, хто бажає інвестувати в сільгоспземлю, що з правами орендаря, як і з переважним правом, необхідно рахуватися", - пояснив Олександр Колотилін.

Нагадаємо, в Україні запроваджують податки за кожен гектар землі. Скільки доведеться українцям щороку платити за власні ділянки?