Українцям розповіли, що робити, якщо банківську картку заблокували через борг

В Україні оприлюднили інструкцію для громадян, банківську картку яких заблокували через наявність заборгованості. Правильні і своєчасні дії дозволять швидко повернути доступ до рахунку в банку і до власних грошей.

Українцям розповіли, що робити, якщо банківську картку заблокували через борг - today.ua

Український Мін'юст в квітні 2021 року дозволив автоматичний арешт рахунків боржників. Механізм по блокування банківської карти запускається після того, як виконавча служба виносить електронне постанову про накладення арешту щодо коштів на рахунках боржника та направляє їх в банк. Після цього фінустанова здійснює фактичне блокування коштів на рахунку.

Якщо сталася ситуація, коли банківська карта і всі кошти на ній виявилися заблокованими, необхідно строго слідувати інструкції:

  1. Звернутися в банк і з'ясувати на місці причини блокування карти. Деякі банки актуальну інформацію про накладення арешту на рахунок повідомляють в мобільних додатках.
  2. Наступним кроком необхідно звернутися до виконавця за достовірною інформацією про суть виконавчого провадження, щоб зрозуміти підстави виникнення боргу.
  3. Далі слід сплатити заборгованість за виконавчими документами, тоді арешт буде знятий.
  4. Якщо арешт був накладений на спеціальний рахунок, наприклад, для отримання урядової допомоги, то слід направити виконавцю заяву про скасування накладеного арешту.

Українцям розповіли, що робити, якщо банківську картку заблокували через борг Якщо ви не згодні з постановою виконавця про накладення арешту та стягнення боргу, то можна його спробувати оскаржити. Дуже важливо скористатися допомогою юриста, щоб знайти краще рішення виниклої ситуації.

Нагадаємо, українські банки почали блокувати грошові перекази з картки на картку. Що робити в таких випадках?