Українцям продають шкідливі продукти: названо найнебезпечніше місце для покупок

Автор: Леся Ловіцька

Українцям продають шкідливі продукти Названо найнебезпечніше місце для здійснення покупок.

Українцям продають шкідливі продукти: названо найнебезпечніше місце для покупок - today.ua

Декан факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Національного університету біоресурсів та природокористування Лариса Баль-Прилипко закликала українців відмовитися від шопінгу на ринках. Оптимальним місцем для покупок є крупні торгові мережі.

За словами фахівця, на ринках є великий ризик купити шкідливі продукти, тому що немає можливості попросити документи виробника та перевірити термін придатності тих чи інших товарів. Люди часто вирушають на ринки, бо там нижчі ціни, ніж у супермаркетах.

"Раджу купувати продукцію у мережах. Тобто там, де ви можете висунути претензію, попросити документи виробника, де зможете повернути назад продукцію і де ваше здоров'я буде в безпеці. Звичайно, дуже часто є така думка: "Ось піду на базарчик, куплю яєць домашніх, молока домашнього, м'яса", але за цим зараз криється дуже велика небезпека, бо ми не знаємо, що в тій продукції. Ми не знаємо, за скільки ті яйця господиня збирала. Може, у неї 5 курочок є, і вона збирає два місяці", – пояснює фахівець.

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

У магазинах на продукцію мають бути накладні документи. Є можливість дізнатися, хто виробник, і в які терміни було прийнято товар, а також як довго його можна зберігати. За словами Баль-Прилипко, якщо купити неякісний продукт на ринку, то гроші будуть втрачені. А в супермаркетах можна пред'явити претензію та повернути кошти.

Якщо продукт був простроченим, можна завдати великої шкоди здоров'ю – і потім витрачати гроші та сили на лікування.

"Антисанітарія на наших ринках вражає, тому що немає тих рукавичок, немає умов, стелажів, все на повітрі, машини їздять", - наголосила експерт.

Лариса Баль-Прилипко порадила тим, хто все ж таки робить покупки на ринку, вибирати місця, де є лабораторія, товар перевіряться і має сертифікат якості.

Українцям продають шкідливі продукти: названо найнебезпечніше місце для покупок

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Трагедія у Одесі

Нагадаємо, що днями в Одесі двоє дітей отруїлися овочами, купленими на місцевому ринку. 4-річним двійнятам стало погано – і мати викликала лікаря за оголошенням на ОLX. Жінка зробила їм ін'єкцію препарату "Церукал". Стан неповнолітніх погіршився – і вона нарешті викликала швидку допомогу. Врятувати постраждалих не вдалося - спочатку помер хлопчик, а згодом його сестра. Правоохоронці розслідують деталі трагедії.

Раніше повідомлялося, що в Україні обвалилися ціни на помідори, огірки та гречку. Названо супермаркети, де овочі та крупу можна купити дешевше.