Українцям, які постраждали від війни, нададуть спеціальну допомогу

Громадяни України, які зазнали поранень внаслідок військових дій, зможуть отримати засоби реабілітації. Встановлення інвалідності для оформлення допомоги від держави не знадобиться.

Українцям, які постраждали від війни, нададуть спеціальну допомогу - today.ua

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про надання громадянам країни, які постраждали від війни, засобів реабілітації. Йдеться про протези, інвалідні візки та інші важливі пристрої. Отримати допомогу зможуть як військовослужбовці, і мирні громадяни.

Особи, які отримали контузію, поранення, каліцтва чи захворювання під час участі у бойових зіткненнях або через проживання в районах, де пройшли активні бої, можуть подати заявку на допомогу від держави.

Під дію нового закону також потрапляють люди, які здійснювали трудову чи іншу діяльність у зонах бойових зіткнень, бомбардувань, обстрілів, авіаударів та інших військових нападів. Відповідно до рішення Кабміну, засоби реабілітації мають бути надані за висновком військово-лікарських комісій або лікарсько-консультативних комісій закладів охорони здоров'я. Важливо відзначити, що встановлення інвалідності не має значення для отримання допомоги достатньо приписів медкомісії.

Нагадаємо, раніше українцям повідомили, що власники зруйнованого під час війни житла в Україні зможуть отримати компенсацію двома способами. Як оцінюватимуть збитки та нараховуватимуть розмір допомоги від держави?