Українцям пояснили різницю між страховим та трудовим стажем, і на підставі чого нараховуватимуть пенсію

Багато українців плутають поняття трудового та страхового видів стажу, на основі яких відбувається нарахування пенсійних виплат. Також люди не розуміють, чому за один із зазначених видів стажу необхідно платити гроші…

Українцям пояснили різницю між страховим та трудовим стажем, і на підставі чого нараховуватимуть пенсію - today.ua

В Україні до кінця 2003 року існував лише трудовий стаж, дані про час, що пропрацював, заносилися до трудової книжки кожного співробітника підприємства чи організації. З цієї причини паперова трудова книжка – це був єдиний документ, який підтверджував наявність трудового стажу у людини.

З 1 січня 2004 року в українському законодавстві з'явився новий термін "страховий стаж", який діє досі. Страховий стаж зараховується лише у тому разі, якщо роботодавець чи сам працівник сплачує страхові внески до Пенсійного фонду України. Українцям пояснили різницю між страховим та трудовим стажем, і на підставі чого нараховуватимуть пенсію Таким чином, весь стаж, який був зароблений до 1 січня 2004 року, вважається трудовим, а після зазначеної дати – це вже страховий стаж, але лише у випадку, якщо було сплачено страхові внески до ПФУ. Трудовий стаж, який було придбано до 2004 року, зараховується до страхового стажу.

Згідно з плановою пенсійною реформою, що впроваджується в Україні, щороку посилюються вимоги до страхового стажу. До кінця 2021 року, щоб отримати право вийти на заслужений відпочинок та отримувати пенсію, в українців має бути 28 років страхового стажу.

Нагадаємо, в Україні працівники, які працюють неофіційно та отримують зарплати в конвертах, можуть залишитися без пенсій. Що робити, щоб на старості була можливість отримувати щомісячні виплати?