Багато українців плутають поняття трудового та страхового видів стажу, на основі яких відбувається нарахування пенсійних виплат. Також люди не розуміють, чому за один із зазначених видів стажу необхідно платити гроші…
В Україні до кінця 2003 року існував лише трудовий стаж, дані про час, що пропрацював, заносилися до трудової книжки кожного співробітника підприємства чи організації. З цієї причини паперова трудова книжка – це був єдиний документ, який підтверджував наявність трудового стажу у людини.
З 1 січня 2004 року в українському законодавстві з'явився новий термін "страховий стаж", який діє досі. Страховий стаж зараховується лише у тому разі, якщо роботодавець чи сам працівник сплачує страхові внески до Пенсійного фонду України. Таким чином, весь стаж, який був зароблений до 1 січня 2004 року, вважається трудовим, а після зазначеної дати – це вже страховий стаж, але лише у випадку, якщо було сплачено страхові внески до ПФУ. Трудовий стаж, який було придбано до 2004 року, зараховується до страхового стажу.
Згідно з плановою пенсійною реформою, що впроваджується в Україні, щороку посилюються вимоги до страхового стажу. До кінця 2021 року, щоб отримати право вийти на заслужений відпочинок та отримувати пенсію, в українців має бути 28 років страхового стажу.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, в Україні працівники, які працюють неофіційно та отримують зарплати в конвертах, можуть залишитися без пенсій. Що робити, щоб на старості була можливість отримувати щомісячні виплати?