Українцям пояснили, чому в платіжках за газ вказані завищені суми

Постачальники газу можуть завищувати суми в квитанціях на оплату ресурсу. На це може бути три причини, про які українським споживачам обов'язково слід знати.

Українцям пояснили, чому в платіжках за газ вказані завищені суми - today.ua

Українці підозрюють, що Облгаззбути, з якими вони уклали договори на поставку газу, без попередження переводять на інший тариф, щоб сума на оплату була вище. Однак, згідно з українським законодавством, постачальники газу не мають права без відома абонента, змінювати умови тарифу.

Заступник голови правління "Асоціації постачальників енергоресурсів" Євген Степанов зазначив, що самовільно перевести абонента на інший тариф Облгаззбути не мають законного права.

Більш того, щоб здійснити підключення до іншої системи тарифікації, споживачі повинні підписати новий контракт з постачальником енергоресурсів. Українцям пояснили, чому в платіжках за газ вказані завищені суми Відповідно, якщо людина отримала квитанцію на оплату газу із зазначенням завищеної суми, то причиною цього може бути один з декількох факторів. Наприклад, нарахувати більше Облгаззбут може, якщо абонент передавав занижені показники в холодну пору року, або він має заборгованість, яку необхідно виплатити. Також некоректне нарахування може бути помилковим. Щоб точно з'ясувати причину завищених сум у платіжках, необхідно провести звірку у постачальника газу.

Нагадаємо, раніше в Нафтогазі пояснили, чому у абонентів почали виникати проблеми з підключенням річних тарифів на газ.