Українцям пояснили, чому в одних містах відключають електроенергію частіше, ніж в інших

В Україні після масованих ракетних атак російських окупантів запровадили планові відключення електроенергії. Вони діють у всій країні. Влада пояснила, чому в одних містах світло відключають частіше, ніж в інших.

Українцям пояснили, чому в одних містах відключають електроенергію частіше, ніж в інших - today.ua

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль відреагував на заяви російських пропагандистів, нібито українські міста у східних та південних регіонах частіше відключають від електропостачання, ніж у західних. Зазначено, що через обстріли іноді складно транспортувати багато електроенергії в окремі райони чи регіони країни. Глава уряду наголосив, що українцям не потрібно шукати "чорну кішку у темній кімнаті", якщо її там немає.

Шмигаль уточнив, що між станцією, яка виробляє електроенергію, та будинками, де живуть кінцеві споживачі, є мережі та підстанції, що транспортують електроенергію. Окупанти завдають удари цілеспрямовано по цих об'єктах. Тому виникають перебої з постачанням електроенергії та відключення по всій Україні нерівномірні.

Українцям пояснили, чому в одних містах відключають електроенергію частіше, ніж в інших

Представник Одеської ОВА Сергій Братчук зазначив, що російські телеграм-канали часто розповсюджують фейкові повідомлення про відключення світла в Україні. Йдеться про вкидання, нібито Одесі нібито немає електрики, щоб перенаправити її до західних областей.

Рашисти також заявляють, що в Україні відключають електроенергію через її продаж до країн Євросоюзу. Денис Шмигаль запевнив, що наша країна припинила експорт ще 11 жовтня.

Раніше повідомлялося, як довго українці житимуть за умов регулярних відключень електроенергії.