Українцям доведеться забути смак звичної картоплі, яку вирощували вітчизняні аграрії. Про причини зниження виробництва та нарощування імпорту картоплі розповів директор інституту картоплярства, кандидат сільськогосподарських наук Микола Фурдига.
За словами експерта, в Україні промислове виробництво картоплі на даний момент становить лише десять відсотків. Дев'яносто відсотків картоплі, яка вирощується на українських полях, це приватне виробництво. Крім того, на території держави немає професійних сховищ для коренеплодів, а їхнє будівництво потребує величезних витрат.
У результаті сформувалася ситуація, за якої Україні дешевше закуповувати великі партії картоплі для покриття внутрішнього попиту в Єгипті, Ізраїлі, Азербайджані та Алжирі. Постачальники шукають найдешевшу картоплю на зовнішньому ринку та організовують її постачання в Україну.
Нерідко на прилавках українських магазинів можна зустріти чисто вимиту картоплю. Микола Фурдига запевняє, що нічого поганого в цьому немає, деякі сорти картоплі чудово зберігаються після контакту з водою або після сухого механічного чищення.
"У цьому ніякого негативу немає - це не фрукти, які після миття можуть почати псуватися. Тим більше існує не тільки мокра мийка, а й суха - спеціальними щітками обробляють. Просто покращується зовнішній вигляд, щоб краще продавалася. А якщо в супермаркетах продають картопля з налиплими грудками землі - це просто для економії", - стверджує кандидат сільськогосподарських наук.
Нагадаємо, картопля в Україні стрімко подорожчає. Коли зміняться ціни на найпопулярніший коренеплід?