Today.ua

За борги по комуналці будуть позбавляти субсидій і виселяти з квартир

В українському законодавстві чітко прописані процедури нарахування штрафів, позбавлення субсидій і виселення з житла за борги по комунальним послугам. За яких обставин будуть застосовуватися ті чи інші санкції відносно боржників за послуги ЖКГ, детально розповіли в Міністерстві юстиції України.

Несвоєчасна оплата комунальних послуг в першу чергу буде покарана нарахуванням пені. Відповідно до закону, постачальник має право нарахувати штраф за прострочення оплати послуг в розмірі не більше 0,01% за кожен день від загальної суми боргу. Максимальний відсоток пені - 100% загальної суми заборгованості.

Якщо держава затримала виплату пільг або субсидій, а також якщо роботодавець заборгував споживачеві по зарплаті, то пеня в таких випадках не нараховується. Крім того, до 31 серпня 2021 роки (до закінчення карантину) в Україні заборонено відключати послуги, виселяти з житла і нараховувати пені.

Позбавити субсидій недобросовісних платників можуть в тому випадку, якщо оплата комуналки відсутня три місяці і більше. Як тільки загальна сума заборгованості перевищить 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень), нарахування субсидій на оплату комунальних послуг буде зупинено. В Україні також можуть примусово стягнути борг за комунальні послуги, в тому числі, і виселити з житла. Але для цього має вступити в законну силу відповідне рішення суду або судового наказу. Процедуру виселення або стягнення боргу в цьому випадку здійснює державна чи приватна виконавча служба.

При накопиченні великої заборгованості в першу чергу стягнення відбувається за рахунок грошей (готівки або на рахунках в банках) і цінностей боржника. Позбавлення житлоплощі, де фактично проживає боржник, може бути здійснено тільки в тому випадку, якщо коштів на погашення боргів по комуналці не вистачає або немає зовсім.

Однак, якщо сума боргу не перевищує 20 мінімальних зарплат (6000 х 20 = 120000 грн), то відбирати єдине житло або земельну ділянку згідно із законом не можна. Питання буде вирішуватися за рахунок іншого майна боржника.

У разі, коли загальна сума боргу перевищить 120000 гривень, але іншого майна у боржника немає, то буде накладено арешт на житло.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла закон про списання багатомільярдних боргів за газ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ