Today.ua

Українцям назвали суму заборгованості по комуналці, за яку будуть виселяти з житла навіть з малолітніми дітьми

В Україні будуть жорстко карати боржників за несплату послуг ЖКГ. Названий небезпечний рівень заборгованості, при якому з квартир і будинків будуть виселяти цілі сім'ї. Навіть якщо це житло є єдиним, і в ньому прописані малолітні діти.

Влада України активно працюють над розробкою нового законодавства, яке дозволить спростити процедуру стягнення з боржників в рахунок оплати заборгованості земельних ділянок та житла.

Для початку, в нещодавно прийнятому Верховною Радою України в першому читанні проект закону №5660, пропонується заборонити виїзд за кордон, потім закриють всі банківські рахунки, якщо цих коштів на погашення повної суми заборгованості, пені та штрафів, будуть відбирати транспорт, житло і земельні ділянки.

Стягненням боргів крім державних виконавців зможуть займатися також і приватні колектори, штат яких найближчим часом буде швидко розширюватися.

"Новації, передбачені законопроектом, розширюють повноваження приватних виконавців, впроваджують цифровизацию процесу примусового виконання рішень, а також полегшують доступ до професії приватного виконавця, що призведе до збільшення їх загальної чисельності", - упевнений керівник ГО "Асоціація представників малого та середнього бізнесу Києва" Максим Тютюнников.

У той же час, пояснив Тютюнників, українських громадян, для яких тарифи на комуналку вже зараз стали непідйомними, нічого хорошого після прийняття законопроекту №5660 не чекає. У документі вдвічі знижено "поріг" заборгованості по комуналці, перевищення якого передбачає відбирання єдиного житла або земельної ділянки. Якщо зараз рівень такої заборгованості 20 мінімальних зарплат (120 000 гривень), то після прийняття законопроекту №5660, вона становитиме 10 "мінімалок", а це вже 60 000 гривен.

Після постанови суду про стягнення заборгованості виконавча служба отримає можливість виселяти боржників з будинків, без надання їм іншого житла. Правда, в цьому питанні владі України також доведеться міняти Житловий кодекс УРСР, який до цих пір діє в державі і який забороняє виселення громадян з єдиного житла.

Автори проекту закону №5660 пропонують не тільки насильно виселяти з житла цілі сім'ї, а й робити це навіть у тому випадку, якщо в будинку прописані і живуть малолітні діти. Натомість пропонується органам місцевого самоврядування надавати примусово виселеним з житла українцям тимчасове житло, якщо таке знайдеться в даному населеному пункті.

Нагадаємо, раніше Кабмін дозволив відключати українським споживачам за борги постачання комунальних послуг під час карантину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ