Українцям назвали реальні причини підвищення цін на соняшникову олію

Українцям доводиться дорого платити за соняшникову олію вітчизняного виробництва, хоча ще зовсім недавно цей продукт був одним з найбільш дешевих і доступних в країні. Зміна цінників на соняшникову олію в Україні сталоая з кількох причин, про які простим споживачам важливо знати.

Українцям назвали реальні причини підвищення цін на соняшникову олію - today.ua

Ще рік тому літр соняшникової олії коштував в межах 22 - 28 гривень, зараз його вартість злетіла до 80%. Найдешевша пляшка соняшникової олії об'ємом 850 мл коштує близько 50 гривень, найдорожча - 71 гривню за 900 мл.

У той же час, в країнах Євросоюзу соняшникову олію українського виробництва коштує набагато дешевше. В середньому літр продукту з України обходиться польським споживачам в 6 злотих (43 гривні). При цьому, на світовому ринку ціни на соняшникову олію продовжують падати, однак України це дивним чином не торкнулося. Країна-виробник продає своїм співвітчизникам соняшникову олію втридорога.

У червні поточного року соняшникова олія на світовому ринку подешевшало в середньому на 9%, в липні - ще на 7%. А в Україні, яка є одним з найбільших експортерів соняшникової олії на світовий ринок, за цей час продукт знизився в ціні на ... 0,7%.

Українцям назвали реальні причини підвищення цін на соняшникову олію У 2020-му році, коли українські аграрії скаржилися на погані врожаї соняшнику, країна примудрилася експортувати за кордон майже 7 мільйонів тонн. Українські експерти вважають, що в справу зобов'язаний втрутитися Антимонопольний комітет, оскільки складно уявити, як без використання протиправних ринкових інструментів, могла скластися ситуація, коли за кордоном наша соняшникова олія коштує дешевше ніж в Україні.

Нагадаємо, раніше аналітики назвали мережі магазинів в Україні, які в перших числах вересня 2021 року знизили ціни на соняшникову олію.