Українцям нарахують додатковий страховий стаж і підвищать пенсії при дотриманні однієї умови

Українці зможуть отримувати подвійну пенсію, а також зарахувати додатковий страховий стаж, якщо в певні періоди вони працювали в різних організаціях. У Пенсійному фонді України розповіли, як правильно оформити документи.

Українцям нарахують додатковий страховий стаж і підвищать пенсії при дотриманні однієї умови - today.ua

Громадяни України, які крім основного місця роботи встигали працювати за сумісництвом в іншій організації, мають право на збільшення страхового стажу та підвищення пенсійних виплат. Така ситуація, коли людина мала дві трудові книжки, можлива не тільки для тих, хто трудився за часів СРСР, але і після проголошення незалежності України.

"Можна надавати дві довідки про зарплату за один і той же період, довідка за сумісництвом теж буде враховуватися. При цьому заробіток враховується за будь-які 60 місяців стажу до липня 2000 року і за страховий стаж, починаючи з липня 2000-го", - розповіла заступник директора Департаменту пенсійного забезпечення пенсійного фонду України Галина Мастюгіна.

Українцям нарахують додатковий страховий стаж і підвищать пенсії при дотриманні однієї умови У довідці повинні бути зазначені точні дані про заробітну плату, які підтверджені первинними документами. ПФУ перевірить правильність зазначеної в документі інформації, після чого внесе зазначені дані в систему нарахування пенсії.

Нагадаємо, з коштів МВФ деяким українцям виплатять "13-ту" пенсію. Кому пощастить отримати додаткові виплати до Нового року?