Українцям почали блокувати банківські картки: дані про рахунки передають в СБУ

Автор: Леся Ловіцька

В Україні під час війни почали блокувати банківські картки клієнтів. Це відбувається при досягненні готівкових надходжень у загальній сумі 400 тисяч гривень. Інформація про такі рахунки передається до СБУ.

Українцям почали блокувати банківські картки: дані про рахунки передають в СБУ - today.ua

Українці масово скаржаться на "свавілля" співробітників банку ПУМБ. Якщо на рахунку накопичується 400 тисяч гривень, банк вимагає надати документи, що підтверджують легальність коштів.

У ПУМБі повідомили, що розпочали блокування грошей українців у відповідь на новий закон, який запрацював з 17 березня. Банк обмежив операції клієнтів, яким раніше дозволялося зараховувати на рахунки 400 тисяч гривень на місяць. Зараз - ця сума розрахована на весь період дії воєнного стану.

Зазначено, що банк надсилає дані про клієнта та його операції до Служби безпеки України. Рахунки розблокуються лише коли правоохоронці підтвердять, що не підозрюють людину у фінансуванні тероризму та інших злочинних діях. Спрогнозувати терміни проблематично.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

При наданні необхідних документів розблокування рахунку відбудеться не пізніше наступного робочого дня з дня надання дозволу СБУ, повідомила "Страна".

За чинним законодавством щодо фінансового моніторингу, максимальною вважається сума на рахунку 400 тисяч гривень. Виняток передбачено лише для коштів, які спрямовують на купівлю військових облігацій Міністерства фінансів та потреб української армії. Мова лише про поповнення рахунку готівкою через платіжний термінал, банківську касу або банкомат.

Обмеження не стосуються випадків безготівкового перерахування. Якщо кошти направили з одного рахунку на інший – проблем бути не повинно.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Українцям почали блокувати банківські картки: дані про рахунки передають в СБУ Адвокат Ростислав Кравець уточнив, що суперечки людей з банками щодо фінансового моніторингу, як правило, ні до чого не призводять, як і судові позови. Українцям краще надати пояснення банку, а також не вносити на один рахунок великих сум готівкою. Безпечніше відкрити рахунки в різних банках та використовувати різні картки.

Раніше повідомлялося, що буде із заощадженнями українців, якщо банки розоряться під час війни.