Громадяни України, які не мають необхідного для отримання пенсії страхового стажу, можуть оформити тимчасову соціальну допомогу. Для цього потрібно врахувати низку нюансів.
На оформлення тимчасової державної соціальної допомоги мають громадяни України, які досягли загального пенсійного віку, але не мають достатньої кількості років страхового стажу. Проте, згідно з Постановою КМУ № 1098, якою регламентується процедура призначення допомоги, на момент оформлення соцвиплат у людини має бути не менше ніж 15 років страхового стажу.
Виплата тимчасової соціальної допомоги від держави можлива лише після досягнення такими особами віку, з якого вони набувають права на пенсійну виплату. Для призначення соцдопомоги українці без необхідного пенсійного стажу можуть звернутися до органів соціального захисту за місцем прописки чи фактичного проживання.
До заяви слід додати копію паспорта та ІПН, довідку про наявний страховий стаж з ПФУ, декларацію про доходи та майновий стан за останні півроку. Тимчасова фінансова допомога призначається з наступного дня після дати досягнення пенсійного віку, встановленого Законом України.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, в Україні пенсії зросли майже на три тисячі гривень на місяць. Хто отримуватиме підвищені виплати з січня 2022 року?