Українським ФОПам виплатять по 8 тисяч: кому варто розраховувати на допомогу від держави

Автор: Шевченко Лилия

Верховна Рада України проголосувала за прийняття законопроекту №5300. Згідно з документом, держава виділить одноразову допомогу ФОПам і найманим працівникам в розмірі 8 тисяч гривень. Однак виплати отримають не всі.

Українським ФОПам виплатять по 8 тисяч: кому варто розраховувати на допомогу від держави - today.ua

Відзначимо, що законопроект №5300 у Парламенті зареєстрував президент України. Таким чином Володимир Зеленський має намір надати допомогу тим ФОПам і найманим працівникам, які зазнали фінансових втрат в період посилення карантину в «червоних» зонах. За ухвалення законопроекту проголосували 312 народних депутатів, кошти на надання допомоги ФОПам і найманим працівникам будуть виділені з держбюджету.

Очікується, що виплати почнуться через десять днів після вступу закону в силу, орієнтовно, в середині квітня 2021 г. Крім того, Кабмін ще повинен визначити список видів економічної діяльності, які отримають допомогу. Раніше до цього переліку входили реалізація непродовольчих товарів, громадське харчування, а також деякі види сфери розваг.

Законопроект передбачає виплату допомоги ФОПам і найманим працівникам протягом усього року, заяви можна подавати протягом 30 днів з моменту потрапляння регіону в «червону» зону.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

Укренерго запровадило графіки відключення електроенергії у всіх регіонах

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Українським ФОПам виплатять по 8 тисяч: кому варто розраховувати на допомогу від держави 8000 грн від держави не зможуть отримати наймані працівники, які працюють в підприємстві, яке не перерахувало ЄСВ за всі місяці, починаючи з четвертого кварталу 2020 року по третій квартал 2021.

Допомога не призначається працівникам підприємств, діяльність яких не увійде до переліку, затвердженого Кабінетом міністрів. Людям, які працюють за сумісництвом або одержують заробітну плату понад 30 тисяч гривень, заявку на отримання 8000 від держави подавати також не варто.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також не отримають допомогу в розмірі 8 тис. грн ФОПи, які були зареєстровані менш ніж 3 місяці тому; ті, що сплатили ЄСВ менше ніж за 6 місяців; чий вид економічної діяльності не включено до переліку Кабміну; одночасно зареєстровані ще й як наймані працівники.

Нагадаємо, раніше в Мінсоцполітики розповіли, яку пенсію отримуватимуть українські ФОПи.