Українським біженцям повідомили про сплату податків із грошової допомоги за кордоном

Автор: Леся Ловіцька

Багато українських біженців оформили грошову допомогу від держав та організацій. Наших співвітчизників цікавить, чи мають вони сплачувати податки з допомоги, виданої в якості фінансовой підтримки.

Українським біженцям повідомили про сплату податків із грошової допомоги за кордоном - today.ua

З'ясувалося, що зазначені доходи слід відобразити у деклараціях. Однак податки з цих грошей не стягуватимуться. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За законом, українці один раз на рік мають подавати річну декларацію про доходи та майнове становище, а й сплачувати податки. Але прописано виняток щодо оподаткування доходів, отриманих за кордоном громадянами України та членами їх сімей. Це люди, які залишили Батьківщину через російську агресію, виїхали за кордон і отримують там виплати.

Біженці мають задекларувати одержану за кордоном допомогу в Україні. Військовий збір та податки на такі доходи оподаткуванню не підлягають.

Популярні зараз

В Україні змінять вимоги до майбутніх пенсіонерів: хто ризикує залишитись без виплат

В Україні з 1 грудня суттєво змінились правила продажу валюти та переказу доларів і євро

ФОПам підвищать податки: скільки сплачуватимуть різні групи у 2024 році

Мобілізація у Києві: кожен призваний у ЗСУ житель столиці отримає по 30 тис. грн

Лубінець наголосив, що українці можуть заповнити податкову декларацію онлайн – на сайті Державної податкової служби через Електронний кабінет.

Українським біженцям повідомили про сплату податків із грошової допомоги за кордоном

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що українці, які після повномасштабного вторгнення рашистів 24 лютого 2022 року залишили свої будинки, стали внутрішньо переміщеними особами. ВПО доступна грошова допомога від держави. Дорослі можуть розраховувати на 2000 грн, а діти та люди віком від 18 років з інвалідністю – на 3000 грн.

Раніше стало відомо, що в Україні скасовують пільгову податкову ставку у 2% для ФОП. Про це повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.