Державний бюджет України буде поповнюватися також і за рахунок громадян, які працюють і заробляють гроші за кордоном. Суми податків для заробітчан будуть відрізнятися в залежності від декількох факторів.
Українські заробітчани повинні заповнити податкову декларацію за місцем реєстрації. З огляду на те, що прибутковий податок в Україні становить 19,5 відсотка, то якщо людина працює легально в державі, з якою наша країна підписала міждержавну угоду, ставка податку буде являти собою різницю між місцевим оподаткуванням і українським.
Наприклад, в Болгарії працюючі люди платять 10% від своїх доходів в казну держави, значить, заробітчанин повинен буде доплатити в український бюджет ще 9,5%. Якщо людина працювала нелегально або в тій країні, з якою спеціальну міждержавну угоду не підписано, то їй доведеться виплатити 19,5% прибуткового податку в Україні.
Варто зазначити, що на сьогоднішній день грошові перекази заробітчан своїм рідним є основним джерелом надходження іноземної валюти в Україну. За 2020 рік заробітчани перевели в рідну державу більше грошей, ніж вклали інвестори.
Раніше експерти повідомляли, що українські заробітчани допомогли Польщі відновити економіку, яка виявилася в жалюгідному стані на тлі пандемії коронавіруса.