Українських заробітчан змусять сплачувати податки

Українським заробітчанам, які працюють в Польщі, видадуть спеціальний ідентифікатор для сплати податків. За задумом польського уряду, це дозволить спростити процедуру оподаткування.

Українських заробітчан змусять сплачувати податки - today.ua

Влада Польщі має намір видати ідентифікатори PESEL (система ідентифікації та збору інформації про тимчасово або постійно проживають осіб на території країни) всім іноземцям. Впровадити нову схему оподаткування для працівників з інших країн планується вже в травні 2021 року.

В рамках нової програми, кожному працівникові з України або інших держав буде присвоєно PESEL-код, який дозволить сформувати податкову декларацію і подати її до податкової інспекції Польщі.

Українських заробітчан змусять сплачувати податки Очікується, що номер PESEL дасть можливість спростити процедуру сплати податків для іноземців, вони за допомогою даного коду зможуть увійти в Twój e-PIT або подати податкову декларацію завдяки безкоштовній програмі e-Deklaracje на сайті podatki.gov.pl.

Власники PESEL-номера також зможуть розраховувати на відшкодування податків і на податкові пільги. У зв'язку з впровадженням PESEL-ідентифікатора, влади Польщі закликають протягом 30 днів всіх заробітчан, які використовували NIP (спрощений аналог PESEL), отримати новий код.

Нагадаємо, раніше українцям розповіли, на яку пенсію можуть розраховувати ФОП і заробітчани.