У Німеччині, як і в інших європейських країнах Європи, діє збір за використання радіо та ТБ. На тих, хто не сплачує податок, чекає покарання. Українських біженців попередили про крупні штрафи, які можна отримати в країні.
Теле- та радіопослуги Німеччини надають громадські та приватні компанії. ТРК працюють завдяки обов'язковому податку телерадіомовлення (Rundfunkbeitrag), який мають сплачувати всі повнолітні особи, незалежно від використання. Збір розраховується на домогосподарство, а не на кожну людину.
Суму можна вносити раз на місяць – 18,36 євро чи раз на три місяці – 55,08 євро, раз на півроку чи рік. Гроші списують з банківського рахунку власника житла.
Як сплатити збір
Передбачено реєстрацію на сайті rundfunkbeitrag.de, де потрібно ввести всі дані. При переїзді слід змінити інформацію в особистому кабінеті у вкладці "Змінити дані" (Daten ändern). При виїзді з країни слід знятись з обліку онлайн через вкладку "Abmelden". Є можливість налаштувати автоматичну сплату податку через службу контролю сплати зборів.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Німецька служба з контролю сплати зборів Beitragsservice має доступ до всіх зареєстрованих повнолітніх мешканців та оперативно знаходить неплатників.
Для реєстрації надають місяць, після якого мешканця вважатимуть порушником громадського порядку. Порушникам загрожують штраф у розмірі до 1000 євро, блокування банківського рахунку, а за повторних порушень – навіть позбавлення волі.
Від сплати збору з телерадіомовлення звільнені:
- одержувачі допомоги прохачів притулку (Asylbewerberleistungen);
- одержувачі соціальних виплат, наприклад допомоги Bürgergeld;
- пенсіонери (Grundsicherung im Alter);
- студенти та отримувачі нової професії.
Українські біженці, які мешкають у гуртожитках та місцях тимчасового розміщення, у будинках німців не сплачують збір за телерадіомовлення.
Податок за телерадіомовлення слід вносити за виробничі об'єкти. Про це треба пам'ятати українським біженцям, які відкривають бізнес у Німеччині. Розмір податку залежатиме від виробничого об'єкта, чисельності працівників та наявності службового транспорту.
Збір мають сплачувати й ті, хто працює вдома. Квартиру потрібно зареєструвати у службі контролю сплати зборів як виробничий об'єкт. Виняток - офіс-квартира без окремого виходу.
Нагадаємо, раніше повідомлялося про штрафи, передбачені у Німеччині за образи.