Українських біженців зобов'язали платити подвійні податки в Євросоюзі: одна країна зробила виключення

Автор: Леся Ловіцька

Українські біженці, які працюють в українських компаніях, зіштовхнуться із подвійним оподаткуванням. Єдиною країною Євросоюзу, яка звільнила наших земляків від податкового резидентства, стала Литва.

Українських біженців зобов'язали платити подвійні податки в Євросоюзі: одна країна зробила виключення  - today.ua

Відповідну інформацію надав економіст Центру економічної стратегії Юрій Гайдай. Зазначається, що біженці або вже почали сплачувати податки в країнах ЄС, або почнуть робити це найближчим часом.

"Подвійне оподаткування їхніх українських зарплат буде без варіантів. З перспективами відшкодування частини цієї суми в Україні через рік, спираючись на конвенцію про уникнення подвійного оподаткування та сподіваючись на доброту ДПС... Зрештою, не лише зарплат. Якщо ви, наприклад, здаєте квартиру в Україні, і придбали податкове резидентство в ЄС – податки з цього доходу також потрібно буде заплатити за весь 2022 рік", - пояснив аналітик.

Гайдай нагадав, що країни ЄС надають податкове резиденство через 183 дні перебування на їхній території. Литва продовжила цей термін ще на 183 дні. Експерт наголосив, що це не лише дружній, а й далекоглядний жест із боку сусідньої держави.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

Нагадаємо, що польське Міністерство фінансів змінило позицію щодо оподаткування доходів українських біженців. У відомстві повідомили, що їхні доходи мають оподатковуватись як в Україні, так і в Польщі, якщо люди перебувають у країні понад 183 дні.

Раніше влада заявляла, що українці, які продовжували працювати на українських роботодавців та сплачувати податки до держбюджету України, звільняються від внесків у Польщі.

Суперечливі заяви викликали ажіотаж у суспільстві. Правозахисники радять співвітчизникам звертатися до податкових консультацій до фахівців та аналізувати всі випадки в приватному порядку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Українських біженців зобов'язали платити подвійні податки в Євросоюзі: одна країна зробила виключення Нещодавно колишній міністр соціальної політики Марина Лазебна попросила комітет Європарламенту змінити податкове законодавство, щоб податок на доходи фізичних осіб, податок на прибуток та податки з діяльності ФОП біженців біженці продовжували сплачувати до бюджету України.

Також стало відомо про планування податкової реформи, за допомогою якої українців змусять показати реальні прибутки.