Українські заробітчани замість Польщі почали вибирати інші країни для нелегальної роботи

Українські заробітчани становлять найбільшу групу трудових мігрантів в Польщі. Щорічно в цій європейській країні видаються сотні тисяч дозволів на роботу. Однак ситуація почала змінюватися, вихідці з України не хочуть довго затримуватися на території польської держави ...

Українські заробітчани замість Польщі почали вибирати інші країни для нелегальної роботи - today.ua

За даними дослідження, яке провели експерти Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, за період 2020 року в Польщі було видано майже 300 тисяч офіційних дозволів на роботу. Це більш ніж у двадцять разів більше, чим в 2010 році.

З кожним роком число українських трудових мігрантів неухильно зростає, в середньому на 20 відсотків. Більшість з них їдуть до Польщі. Але після отримання офіційної реєстрації українці перебираються до Німеччини. Причина криється в високих заробітках. Середня заробітна плата в Польщі становить 42 тисячі гривень, а в Німеччині досягає 70 тисяч гривень на місяць. Українські заробітчани замість Польщі почали вибирати інші країни для нелегальної роботи На сьогоднішній день в Німеччині офіційно працевлаштовані близько 80 тисяч українських заробітчан, але, як стверджує голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, це не більше десяти відсотків від загального числа українців в цій країні. Сотні тисяч трудових мігрантів з України працюють в Німеччині нелегально.

Нагадаємо, раніше українцям розповіли, в яких країнах ЄС надають найбільш вигідні умови роботи.