Українські військовослужбовці не отримують “бойових“ виплат: причину назвав адвокат

Автор: Леся Ловіцька

Українським військовослужбовцям належать "бойові виплати" у розмірі 30, 50 та 100 тисяч гривень залежно від завдань, що виконуються. Однак і багато хто не отримує свої кошти. Ситуацію прокоментував адвокат.

Українські військовослужбовці не отримують “бойових“ виплат: причину назвав адвокат  - today.ua

Чому військовослужбовці не отримують бойових виплат

Адвокат Сергій Дубок повідомив, що документообіг у військових частинах за умов воєнного стану ускладнений. Ситуації із затримкою виплат військовослужбовцям виникають через те, що формування, які відповідають за виплати, розташовані у різних куточках країни.

Правозахисник порадив військовослужбовцям звертатися безпосередньо до командира військової частини. Потрібно повідомити про прибуття до зони бойових дій та перебування на передовій, щоб їм нарахували належні виплати. Начальство підписує накази про грошове забезпечення та додаткову грошову винагороду.

Дубок наголосив, що не варто розраховувати на те, що процес буде оперативним – врегулювання питання може тривати кілька місяців.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

Українські військовослужбовці не отримують “бойових“ виплат: причину назвав адвокат Військова частина під час переїзду в безпечне місце може втратити частину документів, а військовослужбовець може не мати їх на руках. Такі ситуації виникають не лише з бойовими виплатами, а й із виплатами у зв'язку з пораненням чи лікуванням. Ці проблеми вирішуються при зверненні до шпиталів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Потрібно звернутися до шпиталю, щоб отримати копію виписки, направити до військової частини, щоб вона нарахувала кошти, і це справді великий проміжок часу… Треба написати рапорт на військову частину, на свого керівника, щоб вони пояснили, чому прийшла саме така сума. Додаючи довідки, він перебував на лікуванні. Рекомендую, щоб ця відповідь була письмовою, щоб можна було провести ланцюжок від початку і до кінця, щоб можна було подивитися, чи було порушення", – пояснив експерт.

Раніше повідомлялося, що військовослужбовці можуть достроково вийти на пенсію за двох умов.