Українські біженці у Польщі: з якими проблемами вони зіткнулися під час пошуку роботи

Автор: Леся Ловіцька

Українські біженці у Польщі можуть розраховувати на виплати, але багато наших земляків уже знашли роботу. Стало відомо, на яких умовах їм запропонували працевлаштування у сусідній країні.

Українські біженці у Польщі: з якими проблемами вони зіткнулися під час пошуку роботи - today.ua

Українські біженці працездатного віку намагаються знайти вакансії, а не покладатися на допомогу від держави. Міністр сім'ї та соціальної політики Польщі Марлена Малонг зазначила, що після 24 лютого у Польщі почали працювати 300 тисяч наших співвітчизників. Усього було видано понад 1,2 мільйони номерів PESEL (аналогів наших ідентифікаційних кодів). Половина з них – дітям.

Багато переселенців влаштовані неофіційно, а частина продовжує працювати на українські компанії віддалено. Раніше для життя у Польщі були потрібні дозвільні документи та робота, а зараз ці вимоги скасували.

Якщо біженці працевлаштовуються офіційно, вони втрачають виплати чи його розмір зменшується. Тому багато хто живе на допомогу або не афішує працевлаштування.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Виплати на дітей можна оформити онлайн за програмою "Сім'я 500". На дитину до 18 років нараховують щомісячну виплату 500 злотих (3 тис. грн). На другу та наступну дитину 12-36 місяців у Польщі платять по 12 тис. злотих (близько 74 тис. грн). Батьки мають вибір: отримувати по 1000 злотих щомісяця протягом року або по 500 злотих протягом двох років.

Українські біженці у Польщі: з якими проблемами вони зіткнулися під час пошуку роботи Щоб влаштуватися на роботу в Польщі за фахом, слід пройти низку бюрократичних процедур. Необхідно підтвердити диплом, щоб він був дійсним у Євросоюзі. А для цього треба добре знати мову. Без знання мови в країні українським біженцям важко знайти гідне місце із нормальною зарплатою. Це, зазвичай, сезонні підробітки чи склади підсобниками.

Свій бізнес можна відкрити онлайн за три дні, маючи паспорт та PESEL. Є складнощі з влаштуванням дітей у дитячі садки. У Польщі потрібні українські педагоги.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Мінімальна зарплата у Польщі – 3010 злотих (18 500 грн). Податки становлять 28% – людина отримує на руки від 2167 злотих (13 300 грн).

Нагадаємо, які заробітні плати пропонують українським біженцям на сезонній роботі у Польщі.