Українські біженці у Польщі отримають субсидію: кому компенсують орендну плату за житло

Українським біженцям у Польщі компенсують орендну плату за житло. Стало відомо, хто може розраховувати на допомогу від влади.

Українські біженці у Польщі отримають субсидію: кому компенсують орендну плату за житло - today.ua

Польща надає програму підтримки для українських біженців, які опинились у країні. Йдеться про субсидію на житло, яка розрахована для людей із фінансовими труднощами. Це ті особи, які не можуть вносити плату за оренду квартири. Кошти на ці цілі виділяє місцева влада.

Польська субсидія передбачена для погашення витрат з оренди та комунальних платежів, а також інших (адміністративних зборів тощо). Заявку на фінансову підтримку можуть подати громадяни України, які офіційно винаймають житло у Польщі та можуть пред'явити договір оренди або поживають у власному будинку.

Субсидію нараховувать за умови, що орендар справді неплатоспроможний. Якщо українець проживає один, його загальний дохід не повинен перевищувати 2265,01 злотого. У випадку, якщо мова про сім'ю, середній дохід на місяць на людину не повинен перевищувати 1698,76 злотого.

Аналогічні вимоги висуваються і до людей, які мешкають в одному будинку, але не є родичами.

Примітно, що враховуються доходи за останні три місяці від дати звернення. Виплата субсидії - максимум 1500 злотих. Вона не може перевищувати 70% загальної суми витрат.

Українські біженці можуть отримувати субсидію до шестимісяців. Гроші будуть надходити на рахунки орендаря чи орендодавця.

Українські біженці у Польщі отримають субсидію: кому компенсують орендну плату за житло Заявку на отримання допомоги з оренди житла можна подати до органів місцевого самоврядування. Питання надання допомоги розглядають мери, голови комун та міст. Щоб звернення було розглянуто, потрібні такі документи:

  • заява;
  • документ про право користування житлом (орендний договір, право власності та ін.);
  • довідка про розмір плати за житло;
  • довідка про доходи людей, які мешкають у квартирі за останні три місяці.

Нагадаємо, що українських біженців зобов'язали сплачувати подвійні податки у Євросоюзі, зокрема у Польщі. Лише одна країна зробила виняток для наших співвітчизників.

ДЖЕРЕЛОinpoland.net.pl