Українські біженці у Польщі отримають по 24,5 тис. грн: Червоний Хрест відновив прийом заявок

Українські біженці можуть отримати у Польщі виплату в розмірі 24,5 тис. грн. Міжнародний рух Червоного Хреста та Червоного Півмісяця спільно з Польським Червоним Хрестом відновив прийом заявок на фінансову допомогу.

Українські біженці у Польщі отримають по 24,5 тис. грн: Червоний Хрест відновив прийом заявок  - today.ua

За даними видання Yavp.pl, зареєструватись у програмі можуть українські біженці, які виїхали до міста Кельце. Заявки від них приймають у період з 31 січня до 14 лютого. Йдеться про осіб, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року, дня початку повномасштабної війни. Вони не повинні отримувати фінансової допомоги від інших благодійних організацій.

Пріоритет надається людям, у сім'ї яких є людина похилого віку – старше 50 років або дитина – до 18 років. Виплати доступні нашим співвітчизникам, які старше 50 років, самостійно виховують дитину чи дітей, і під опікою яких одна або кілька осіб з особливими потребами.

Учасники гуманітарної програми можуть розраховувати на допомогу, яка нараховується протягом двох місяців. Для заявника доступні виплати по 1420 злотих (2840 злотих – 24 475 грн). Члени його сім'ї отримають по 1220 злотих (2440 злотих – 21 028 грн).

Українські біженці у Польщі отримають по 24,5 тис. грн: Червоний Хрест відновив прийом заявок

При реєстрації потрібно подати документи: паспорти – внутрішній та закордонний, ID-картка громадянина України, закордонний паспорт іноземця з посвідкою на проживання, свідоцтва про народження – для дітей.

Заявки приймають через спеціальну мобільну програму, яку можна завантажити в Google Play і App Store. Для перевірки статусу заявки використовуються SMS, а також месенджери Viber та WhatsApp.

За відсутності смартфона українці можуть звертатися до відділення Червоного Хреста у Кельце за адресою: вулиця Henryk Sienkiewicza 68 25-001. Біженців приймають з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 15.00. Учасники програми у період отримання фіндопомоги не повинні виїжджати із Польщі.

Раніше повідомлялося, що українцям змінили правила перетину кордону з Польщею.

ДЖЕРЕЛОukrainefinancialassistance.ifrc.org