Українські біженці у Польщі можуть отримати по 18 000 грн від німецького фонду

Українські біженці у Польщі можуть отримати грошову допомогу у розмірі 18 000 грн. Названо умови для оформлення виплат громадянам, які отримали тимчасовий захист у сусідній країні.

Українські біженці у Польщі можуть отримати по 18 000 грн від німецького фонду  - today.ua

Фінансову допомогу українським біженцям надає німецький благодійний фонд Diakonie Katastrophenhilfe. Підтримка передбачена для людей, які опинилися у складній ситуації через війну.

Претенденти на виплати

Виплати українським біженцям відновили з березня 2023 року. Кошти нараховують людям, які приїхали до Польщі після початку повномасштабної війни та набули статусу біженця або тимчасового захисту. Є два основні критерії для отримання допомоги:

  • члени сім'ї повинні належати до категорії вразливих осіб та не мати доходу, достатнього для забезпечення мінімального рівня життя;
  • члени сім'ї раніше не отримували грошової допомоги від інших міжнародних організацій (Червоного Хреста, ООН та інших). Виплати від уряду Польщі не є на заваді.

Розмір виплати складає 710 злотих на місяць протягом трьох місяців (2130 злотих або 18 000 грн). Ця сума передбачена главі сім'ї. Інші члени сім'ї одержують по 610 злотих (1830 злотих або 15 461 грн).

Як отримати грошову допомогу

Заявки на отримання виплат приймають у пунктах допомоги у Польщі. Для цього потрібно:

  • натиснути кнопку "Призначити зустріч" на сайті https://www.sontse.org/uk або зателефонувати за номером 800 011 177, 800 000 232, 0048 918 199 499;
  • подати заявку на сайт, скориставшись кодом.
  • отримати код під час відвідування центру. Нема потреби брати з собою всіх членів сім'ї;

Центри перевірки заявок відкриються 23 березня 2023 року у 13 польських містах: Каліш, Вроцлав, Кошалін, Люблін, Цешин, Сувалки, Піш, Дзялдово, Нідзіца, Мронгово, Валбжих, Свидниця, Угорщина.

Заявки можна розглядати протягом місяця. Враховують критерії уразливості: вік, стан здоров'я, інвалідність, вагітність, можливості домогосподарства. Про результат розгляду заявки повідомлять у SMS-повідомленні.

Нагадаємо, що українські біженці з дітьми можуть отримати у Польщі по 400 злотих.

ДЖЕРЕЛОsontse.org/uk