Today.ua

Українські біженці в Італії поскаржилися на відсутність житла та виплат

Українські біженці з початку повномасштабної війни поїхали до багатьох європейських країн, але в Італії їх прийняли не дуже охоче на рівні місцевої влади. Багато наших земляків зіткнулися з бюрократією під час оформлення виплат та складнощами з житлом.

Українські біженці в Італії становлять невелику частину вимушених переселенців. Після 24 лютого до цієї країни прибули близько 125 тисяч наших співвітчизників. Місцеві жителі як можуть допомагають нужденним. Проте державна підтримка бажає кращого.

Люди тижнями чекають дозволу на житло, до місяця - на реєстрацію на сайті, присвяченому соцдопомозі – до місяця. При цьому переселенці за правилами повинні з'явитися в базі даних максимум через 15 днів після здачі відбитків.

Багатьом за місяці війни довелося неодноразово переїжджати – є проблеми з житлом, якого на всіх не вистачає. Українці називають одержання виплат лотереєю. За законом, Італія виплачує по 300 євро та по 150 євро на дитину. Проте біженці змушені чекати на гроші місяцями – як пощастить.

Дехто отримував гроші через місяць після подання заяви, іншим довелося чекати по три місяці. При цьому держава не передбачає виплат довше, ніж на три місяці перебування переселенців.

В Італії є складнощі із роботою для жінок – зайнята приблизно половина місцевих мешканок працездатного віку. При цьому без зарплатного листа житло у країні просто не здають.

Юлія Бондарчук жила в Київській області, розповіла, що не добилася жодного житла від держави, незважаючи на пошуки. Жінка отримала виплату лише за місяць. Їй також складно психологічно, але влаштуватися допомогла сестра.

Ольга Скорик із Харкова не отримала матеріальної допомоги від держави, але житло їй надали. Вона наголосила, що італійці піклуються про біженців. Українка разом з дітьми вчить мову та дізнаються правила життя в Італії.

Ганна Дяченко з Києва отримала виплати одразу за три місяці. Минулого місяця їй довелося переїхати із Риму до маленького міста. При цьому жінка у захваті від опіки мешканців Італії – вони співчувають приїжджим та намагаються допомагати, чим можуть.

Раніше повідомлялося, що українські біженці платять за оренду житла в Італії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ