Українські біженці в Іспанії: з якими проблемами зіткнулися наші співвітчизники

Автор: Леся Ловіцька

Українські біженці в основному вирушили до найближчих країн – Польщі, Угорщини, Чехії та Литви. Близько 125 тисяч наших співвітчизників зупинилися в Іспанії. Стало відомо, з якими проблемами зіткнулися там вимушені переселенці.

Українські біженці в Іспанії: з якими проблемами зіткнулися наші співвітчизники - today.ua

Українські біженці не вважають Іспанію найпривабливішим напрямком через територіальну віддаленість. Проте багато хто знайшов тимчасовий притулок саме там. Киянка Валентина Касьян із двома дітьми, тіткою та бабусею залишила українську столицю на початку червня. Жінці із сім'єю виявилося ніде жити.

Касьян розповіла, що тиждень залишалася з валізами у готелі в Посуело, а потім шукала, до якої організації звернутися, щоб отримати допомогу, де переночувати та поїсти.

Асоціації відправляли біженців то до провінції Віторію у Країні Басків, то до Оренсе в Галісії – місць ніде не виявилося. Українці були змушені повертатися до Мадриду.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Чесно кажучи, в Іспанії не безпечніше, ніж в Україні. Ми навіть думали повернутись, тому що ми розраховували на допомогу, а в результаті просто опинилися на вулиці в чужій країні без грошей, без їжі, без даху над головою. Дуже небезпечно. Маленькі діти, та й взагалі стресово", - поділилася Касьян.

Житло для Валентини та її близьких знайшов фонд Fundaciоn Madrina. У його кол-центр звертаються як біженці, які потребують допомоги, так і сім'ї, які їх прийняли. Вони подають скарги.

"Ця сім'я живе з нами три місяці, рахунки за електрику та воду сильно зросли. Ми більше не можемо про них піклуватися", - цитує іспанців представниця фонду Fundaciоn Madrina Анастасія Львова.

Українські біженці в Іспанії: з якими проблемами зіткнулися наші співвітчизники

Іспанський уряд пообіцяв з липня надати матеріальну допомогу 400 євро тим, хто опинився поза системою прийому біженців. У фонді наголосили, що головне – допомогти українським біженцям із роботою.

"Цим людям потрібно допомогти відразу ж влаштуватися на іспанському ринку праці. Їхню кваліфікацію треба негайно визнати, а компанії, які їх наймають, повинні заохочуватися податковими вирахуваннями", - зазначив голова фонду Fundaciоn Madrina Конрадо Хіменес.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У Міністерстві інтеграції, соціального забезпечення та міграції Іспанії заявили, що в країні достатньо місць для розміщення біженців і немає сімей, які лишилися без даху над головою.

Раніше повідомлялося, що українські біженці платять за орендоване житло в Іспанії.

Головне