Українські біженці в Німеччині зіткнулися з проблемами: житло, робота та штрафи

Автор: Леся Ловіцька

Українські біженці у Німеччині набули статусу тимчасового захисту на два роки. Їм запропонували програму адаптації з вивченням німецької мови та пошуком роботи. Однак багато хто з 850 тисяч наших земляків опинилися у скрутній ситуації та зіткнулися з проблемами.

Українські біженці масово скаржаться на бюрократичні тяганини, складнощі зі сприйняттям німецьких правил та нестачу житла. Місцева влада підготувала для них центри спільного проживання, дитсадки, школи, пункти обігріву та християнські громади.

Найбільше пощастило тим, хто опинився у великих містах. У селищах житло пропонують гірше, треба долати великі відстані, а громадський транспорт працює не скрізь – без авто доводиться досить складно.

У Німеччині вже немає вільного житла – приїжджим доводиться чекати на будівництво нового. У вересні багатьох переселенців виселять із займаних кімнат – спортзалів, класів тощо. – бо школярі повернуться до навчального процесу. До того ж відчується брак вчителів – українські діти сядуть за парти разом з німецькими.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Українські біженці в Німеччині отримують допомогу – близько 400 євро на дорослого та 300 євро на дитину. Матері-одиначки отримують додаткові виплати та мають право на компенсацію плати на оренду житла. Нашим співвітчизникам пропонують роботу, але з кожною відмовою від вакансії розмір виплат зменшується приблизно на третину.

Сама соцдопомога надходить не оперативно. Доводиться вистоювати багатогодинні черги у міграційній службі, щоб оформити тимчасове посвідчення на проживання.

Німецькі соцслужби вивчають взаємини в українських сім'ях. Біженцям складно адаптуватися до соціальних норм, прийнятих у країні. У Німеччині суворо заборонено бити своїх дітей. Також не можна підвищувати голос на чужих спадкоємців. Якщо місцеві служби дізнаються про порушення, можуть забрати неповнолітніх.

Українки мають вивчити німецьку мову. Але натомість вони готові виходити на будь-яку роботу, щоб почати заробляти. Багато хто незадоволений дефіцитом місць у дитячих садках – їм нема з ким залишити малюків.

Представник Українського культурного центру у Берліні Оксана Орел прокоментувала ситуацію.

"Це дивує німців, ті не можуть зрозуміти, чому українки не хочуть залишатися на "соціалці", якої вистачає для проживання, і рвуться працювати з першого дня. Німеччині не потрібні сотні тисяч прибиральниць, натомість потрібні бухгалтери, касири, офіціанти. Цю нішу з часом можуть зайняти українки, але їм потрібно перед цим вивчити мову та зрозуміти місцеві правила життя", - зазначила експерт.

Українські біженці в Німеччині зіткнулися з проблемами: житло, робота та штрафи

За словами Орел, німці звикли до спокійного життя і всі справи планують на роки вперед. Українські біженці навпаки – максимально динамічні та намагаються встигнути максимум за короткий проміжок часу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У Німеччині не можна дивитися піратські копії кінофільмів – за правопорушення передбачено значні штрафи. Також карають за порушення правил дорожнього руху. Потрібно суворо виконувати вимоги щодо обмеження швидкості авто – стежити за знаками. При цьому чим більша швидкість – тим вищий штраф. За кожне порушення можна провести у в'язниці від кількох годин до трьох діб.

Нагадаємо, де у Німеччині пропонують найвищі зарплати.