Українські біженці у Німеччині не можуть знайти хорошу роботу: з якими проблемами вони зіткнулися

Багато українських біженців влаштувалися в Німеччині, де їм надали право на роботу. Однак знайти гарне місце для працевлаштування дуже важко. Наші співвітчизники зіштовхнулися із проблемами, про які вирішили розповісти.

Українські біженці у Німеччині не можуть знайти хорошу роботу: з якими проблемами вони зіткнулися  - today.ua

Українські біженці в Німеччині - це близько мільйона людей, які отримали повне соціальне забезпечення. До нього входить доступ до ринку праці, а також безкоштовна медична страховка. Близько 350 тисяч людей зареєструвалися як безробітні. Мало хто може похвалитися успіхами у професійному плані.

Більшість українців не знає мови, а це величезна перешкода у працевлаштуванні. Дослідник ifo Тетяна Панченко нагадала, що багато хто знає російську, а не німецьку. У результаті, кожен третій біженець змушений погоджуватися на роботу нижче за свою кваліфікацію.

Ще одна перешкода – складнощі із визнанням диплома. Вони не підтверджуються автоматично, а лише за складною процедурою. Багато професій у Німеччині суворо регламентовані. Це означає, що незважаючи на офіційне право працевлаштовуватися в країні, українці фактично не мають доступу до багатьох високооплачуваних вакансій.

Роботодавцям також не подобається невизначеність українських біженців. Більшість із них чекає закінчення війни, щоб повернутися додому. Компанії відмовляються навчати та адаптувати людей, які не збираються надовго залишатися в країні.

Українські біженці у Німеччині не можуть знайти хорошу роботу: з якими проблемами вони зіткнулися Біженці повідомили, що у Німеччині не поспішають відповідати на телефонні дзвінки та листи. При цьому українці вважаються привілейованими порівняно з іншими мігрантами. Вони за прискореною процедурою отримують повноцінний соцзахист. Проте бюрократичні тяганини багатьох вимотують.

У Європейській комісії зауважили, що кількість українських біженців у ФРН почала скорочуватися. Близько половини приїжджих уже повернулися додому.

Нагадаємо, які ціни на продукти харчування у Німеччині – українські біженці поскаржилися, що вони набагато вищі, ніж у наших супермаркетах.

ДЖЕРЕЛОdw.com/uk