Українські біженці у Німеччині: які виплати вони отримують, та з якими проблемами зіткнулися

Автор: Леся Ловіцька

Близько мільйона українських біженців зупинилися у Німеччині. Для них створено оптимальні умови. Стало відомо, які виплати отримують дорослі та діти, а також з якими проблемами зіткнулися наші співвітчизники.

Українські біженці у Німеччині: які виплати вони отримують, та з якими проблемами зіткнулися  - today.ua

Німеччина забезпечила значну підтримку українських біженців. Консультанти-перекладачі працюють для них у лікарнях, банках та бюджетних організаціях. Німецькі викладачі навчають дітей. Волонтери назвали місцеву систему інтеграції наших земляків найкращою.

Які виплати одержують українські біженці

Українські біженці можуть розраховувати на фінансову допомогу від тисячі євро. Розмір виплат залежить від кількості дорослих та дітей у сім'ї. Частина допомоги входить у вартість урядових послуг та житла. Дорослий отримує 449 євро, а дитина – до 370 євро на місяць.

Приїжджим допомагають купувати меблі у квартиру. Допомога на житло відрізняється лише за кількістю регіонів та жителів. У Німеччині працює багато соціальних магазинів, де можна безкоштовно або за мінімальними цінами купити продукти та одяг.

Популярні зараз

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Україна не буде використовувати F-16 одразу після їх прибуття, - спікер ПС

Омолоджуючі зачіски для жінок за 50: стильні варіанти на прикладі зірок Голлівуду

Проблеми приїжджих

Наші співвітчизники все одно їдуть додому, незважаючи на всебічну підтримку держави. Багато хто повернувся на Батьківщину влітку. Експерти проаналізували ситуацію і дійшли висновку, що біженці мають труднощі з працевлаштуванням, а також зі знанням німецької мови.

Влада організувала мовні курси, але не вистачає викладачів. Проте дітей продовжують навчати українською мовою. Українці часто скаржаться на незнання законів та кількість документів, які потрібно заповнювати.

Українські біженці у Німеччині: які виплати вони отримують, та з якими проблемами зіткнулися

Волонтер Ірини Рау зазначила, що для вдосконалення інтеграції біженців потрібно більше соціальних працівників. При цьому люди мають можливість працевлаштуватися – українців не обманюють і пропонують стандартний контракт.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"У Німеччині великий дефіцит робочої сили. Якщо люди хочуть працювати – будь ласка. Я працювала тут у таборі для біженців, і люди прямо там могли знайти роботу: прибиральниками, помічниками на кухні тощо", - зазначила Рау.

Нагадаємо, що у Німеччині значно підвищилися ціни на продукти.