Українські біженці зможуть дешево купити житло у Польщі: названі умови

Автор: Леся Ловіцька

Польський уряд затвердив законопроект, який передбачає видачу іпотечних кредитів під 2% річних. Дешеве житло буде доступним і для українських біженців, які підтвердять свою платоспроможність.

Українські біженці зможуть дешево купити житло у Польщі: названі умови - today.ua

Іпотеку з мінімальними відсотками видаватимуть у рамках урядової програми "Безпечний кредит 2%". Вона стартує у Польщі з 1 липня 23 року. Очікується, що населенню, зокрема іноземцям, стане простіше купити житло. Законопроект направлять на розгляд Сейму, а потім – Сенату.

Умови кредитування

Кредит на житло можуть отримати люди віком до 45 років, у яких ніколи не було власного житла у Польщі. Якщо іпотеку братиме сім'я, цьому критерію повинен відповідати чоловік або жінка. Житло можна придбати як на первинному, так і на вторинному ринку.

Держава протягом 10 років доплачуватиме банкам за іпотечний кредит, щоб для людини процентна ставка становила лише 2%. При цьому щомісячний платіж за кредитом протягом цього періоду буде незмінним.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Максимальна сума іпотеки складає 500 тисяч злотих для однієї особи та 600 тисяч злотих для сім'ї. Максимальний внесок учасника програми – 200 тисяч злотих.

Квартиру чи будинок можна придбати лише для проживання, а не для інвестиції. Учасники програми підписшуть відповідну декларацію.

Українські біженці зможуть дешево купити житло у Польщі: названі умови

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Деталі програми

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький повідомив, яким буде щомісячний платіж за розміром кредиту 320 тисяч злотих. Щомісячний платіж складатиме 1825 злотих, а не 3322 злотих, як зараз. Програма буде доступною до 2027 року, але її можуть продовжити.

Нагадаємо, скільки коштують квартири у різних регіонах Польщі – найдорожче житло розташоване у курортній зоні.