Українські біженці скаржаться на медицину у Польщі: чому вони місяцями очікують прийому лікаря

Автор: Леся Ловіцька

Українські біженці у Польщі масово скаржаться на недоступність медичних послуг. Вони змушені місяцями чекати своєї черги на прийом лікаря.

Українські біженці скаржаться на медицину у Польщі: чому вони місяцями очікують прийому лікаря   - today.ua

Українські біженці у перші місяці повномасштабної війни могли швидко отримати необхідні консультації. Однак згодом кількість наших співвітчизників у країні різко збільшилась. Стало набагато складніше потрапити до спеціалістів. Користувачі соцмереж засуджують "колапс" у медицині.

Багато хто шокований тим, що доводиться по півроку чекати на прийом лікаря. Наші земляки зазначили, що у рідній країні очікування займає не більше тижня.

У Польщі, як і в Україні, передбачена безкоштовна медицина. Спочатку людина записується на прийом до сімейного лікаря, після чого отримує направлення до профільного фахівця або рецепт на ліки. Є можливість звернутися до приватної клініки – прийом коштуватиме приблизно 150-200 злотих (1200-1600 грн).

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

"Завдяки тому, що ви живете в меншому місті, на прийом до фахівця вам доведеться чекати всього кілька місяців. У великих містах на прийом до фахівця чекають не менше півроку. Тому у всіх знайомих є абонемент у приватних клініках, че чекаєш на прийом 1-2 дні, або просто йдеш у найближчку приватну клініку, ких дуже багато", - зазначила місцева жителька.

Українці, які довго живуть у Європі, зазначили, що багатомісячне очікування на прийом до лікаря – норма не тільки для Польщі, а й для інших країн, зокрема для Німеччини. Там також бракує кваліфікованого персоналу. При цьому навіть у медиків із приватних клінік бувають "багаторічні" черги.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Українські біженці скаржаться на медицину у Польщі: чому вони місяцями очікують прийому лікаря  У Польщі спостерігається нестача вузькопрофільних лікарів. Потрібні ще щонайменше кілька десятків тисяч фахівців. Проте українці з онкологічними захворюваннями можуть розраховувати на безкоштовне лікування та операції. Очікується, що у біженців збережеться доступ до безкоштовної медицини ще як мінімум рік – до серпня 2023-го.

Нагадаємо, з якими проблемами українські біженці зіткнулися під час пошуку роботи.