Українські біженці можуть втратити рахунки за кордоном: названо причину

Українські біженці можуть втратити гроші за кордоном. Стало відомо, що Державна податкова служба зможе автоматично отримувати інформацію від податкових органів інших країн про рух за банківськими рахунками своїх резидентів та блокувати їх. Йдеться як про компанії, так і про фізичних осіб.

Українські біженці можуть втратити рахунки за кордоном: названо причину - today.ua

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроект №8131 про автоматичний обмін податковою інформацією в рамках міжнародної багатосторонньої угоди. У нашій країні з'являться:

  • єдиний стандарт обміну інформацією на запит;
  • єдиний стандарт звітності про фінансові рахунки.

Наразі українські податківці мають надсилати спеціальні запити колегам з інших країн, щоб отримати дані про рух банківських рахунків своїх резидентів. У майбутньому вони зможуть отримувати інформацію автоматично.

Очікується, що автоматичний обмін інформацією спростить виявлення та перевірку незадекларованих та неоподатковуваних доходів. Україна також зобов'язується збирати та автоматично передавати в інші країни інформацію про рахунки їхніх податкових резидентів. Підзвітні фінансові установи зобов'яжуть визначати рахунки та регулярно звітувати про них. Перший обмін інформацією з Україною заплановано на 2024 рік.

Проблеми із законопроектом

Економічний експерт Данило Монін нагадав, що за українським законодавством, якщо громадянин України перебуває за кордоном понад 180 днів, він може змінити статус податкового резидента. Законопроект №8131 дозволяє блокувати карткові рахунки.

Таким чином, під вимогу можуть потрапити біженці, які залишили Батьківщину після повномасштабного вторгнення російських окупантів. Їм можуть заблокувати карти, на які багато хто отримує допомогу від українських родичів.

Українські біженці можуть втратити рахунки за кордоном: названо причину Адвокат Ростислав Кравець зазначив, що українські біженці, які живуть у Євросоюзі, мають рахунки у місцевих банках, працюють і платять податок. Натомість у них є рахунки у вітчизняних банках, які можуть закрити. Ризик постраждати є не лише у біженців, а й у інших громадян.

Нагадаємо, що українці, які отримували чи отримують виплати від урядів чи фондів інших країн, мають задекларувати ці прибутки.

Раніше повідомлялося, що влада вирішила позбавити деяких виплат біженців, які виїхали за кордон.

ДЖЕРЕЛОФокус