Українські банки заблокують тисячі карток: набув чинності закон про арешт рахунків

Автор: Леся Ловіцька

Усі українські банки будуть змушені повернути арешти рахунків, накладені виконавчою службою через заборгованість. Це пов'язано із набуттям чинності закону про організацію примусового виконання судових рішень у період дії воєнного стану.

Українські банки заблокують тисячі карток: набув чинності закон про арешт рахунків - today.ua

Співзасновник monobank Олег Гороховський повідомив, що заблокують понад 400 тисяч карток клієнтів. За законом вводиться грошовий ліміт, яким має право користуватися боржник. Раніше арешти було скасовано через початок повномасштабної війни. Кабмін забороняв у період війни заарештовувати рахунки боржників на суму, меншу за 100 тисяч гривень.

"Оскільки закон набув чинності, ми повинні повернути арешти, які знімали на час дії воєнного стану. Це торкнеться приблизно 436 тисяч наших клієнтів. Дуже шкода, але ми нічого не можемо з цим зробити. Усі банки його виконуватимуть", – зазначив топ-менеджер мобільного банку

Також зазначено, що новий закон дозволяє клієнтам із арештами використовувати суму у розмірі двох мінімальних зарплат (13 400 грн). Проте є умови: вони мають звернутися до виконавця, а той – надіслати до банку постанову про зняття арешту на вказану суму з одного із рахунків клієнта.

Популярні зараз

Американські спецпризначенці вчать українську мову: навіщо їм це потрібно

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

В Україні виник дефіцит досвідчених фахівців: названі найбільш затребувані професії

Українські банки заблокують тисячі карток: набув чинності закон про арешт рахунків

Щодо юридичних осіб, ліміт більше – п'ять мінімальних заробітних плат або 33 500 грн. Їх можна використовувати тільки для виплати заробітної плати персоналу, сплати зборів та податків.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що минулого року загальна сума заборгованості, яку передали судовим виконавцям, становила 207 млрд грн. При цьому державним та приватним виконавцям вдалося стягнути лише 5% від суми.

Раніше повідомлялося, що ПриватБанк повідомив, коли поверне клієнтам гроші, які були списані з їхніх карток після масштабного збою.