Українкам виплачуватимуть по 331 гривні за кожен день декретної відпустки

В Україні зросла допомога по вагітності та пологах в середньому на 18,1 відсотка. За кожен день перебування в декретній відпустці жінки отримуватимуть по 331 гривні. Головне, правильно оформити декретні виплати і надати оновлений пакет документів.

Українкам виплачуватимуть по 331 гривні за кожен день декретної відпустки - today.ua

У прес-службі Фонду соціального страхування України нагадали, що відпустка по вагітності та пологах в середньому по країні триває 126 календарних днів. Найвищі виплати в цей період отримують мешканки Києва - близько 477 гривень в день, менше всіх по Україні отримують жінки в Рівненській області - менше 265 гривень.

У Фонді соціального страхування відзвітували, що за минулий звітний період на фінансування допомоги по вагітності та пологах було виділено 3,4 мільярда гривень. У Фонді нагадали, що декретна допомога нараховується на підставі отриманої від роботодавця заяви.

Подати листок непрацездатності на отримання соцдопомоги у зв'язку з вагітністю можна не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами. Документ видається жіночою консультацією, в якій вагітна стоїть на обліку. Українкам виплачуватимуть по 331 гривні за кожен день декретної відпустки Також необхідно надати заяву про надання допомоги, довідку з основного місця роботи/навчання, довідку з міського центру зайнятості, довідку з банку про відкриття рахунку для отримання соціальних виплат, копію паспорта та копію довідки ІПН, копію трудової книжки.

Загальний розмір декретних виплат по вагітності та пологах розраховується на рівні 100% середньої заробітної плати застрахованої особи.

Нагадаємо, в Україні підвищать виплати на дітей до 150 тисяч. Коли збільшать допомогу для українських сімей?